11. zimní UBULIGA 2023 - 2024

 • Pravidla "11. zimní UBULIGY 2023/2024"

  "Zimní UBULIGA" je vícekolové klání týmů a zvolený systém dává možnost všem. Těm, kteří chtějí hrát pétanque jen příležitostně a přesto se zúčastnit dlouhodobé soutěže, ale i hráčům, kteří si zimní ligu budou chtít užít bezezbytku.

  Kde a kdy se hraje?
  Základní skupiny "X" a "Y" se budou hrát v pátek 17. listopadu 2023 a v neděli 3.prosince 2023. Osmifinálové skupiny "A" a "B"  proběhnou 20. a 21. ledna 2024. Finále se odehraje v sobotu 27.1.2023. Přesný rozpisu je vyvěšen. Každý tým se letos zúčastní 3 hracích dnů včetně finále.

  Kdo se může zúčastnit?
  Soutěž není nijak omezená, mohou hrát licencovaní i nelicencovaní hráči jakékoliv národnosti.

  Kolikačlenná jsou družstva?
  Každé družstvo může mít na soupisce minimálně 4 a maximálně 12 hráčů.

  Jakým se hraje systémem? 

  Systém 11. Zimní ubuligy 2023/2024 je následující: 

  1.)  Hraje se do 11 bodů bez limitu. Každé utkání je tvořeno dvěma zápasy dvojic hranými paralelně.

  2.)  Celkem 12 přihlášených týmů je rozlosováno do 2 základních skupin "X" a "Y" po 6-ti týmech. Hrát se bude systémem "každý s každým" a to jednokolově.  Všechny zápasy jedné skupiny se odehrají v jednom hracím dni. Pořadí a začátky zápasů je určené rozpisem. Pořadatel si však vyhrazuje výhradní právo operativně měnit časy i pořadí zápasů dle momentální situace.

  3.)  Ze základních skupin postoupí týmy z 1. až 3. míst do osmifinálové skupiny "A" a  týmy ze 4. až 6. místa do skupiny "B". Tyto 6ti členné skupiny se také odehrají jednokolově "Každý s každým" a opět všechny zápasy v jednom hracín dni (5 utkání pro každý tým).

      Pořadí ve skupinách určí tato kritéria:

     a. Počet vítězství.
     b. Výsledek vzájemného utkání (případná minitabulka).
     c. Lepší rozdíl skóre vzájemného (-ných) utkání.
     d. Výsledek zápasu na hřišti č.1 v utkání (jen v případě, že se rozhoduje mezi dvěma týmy)
     e. Lepší rozdíl celkového skóre.
     f. Větší počet kladných bodů v celkové tabulce.
     g. Los.

   

  Finále se odehraje v sobotu 27.1.2024.

  Program "Finálového dne",  se bude týkat všech týmů bez ohledu na předchozí umístění:

    * Hlavní 1/4 finále se bude týkat týmů na 1. až 6. místě skupiny "A" a prvních 2 týmů ze skupiny "B". Bude se hrát systémem "KO" a bude se dohrávat o pořadí.

        A1-B2 a A3-A6
        A4-A5 a A2-B1

       Poražení ze 1/4 finále budou hrát jedno utkání o umístění na 5. a na 7. místě. V utkání o 5. místo proti sobě nastoupí ti poražení finalisté, kteří se lépe umístili v osmifinálových skupinách, přičemž skupina "A" je v tomto případě nadřazena skupině "B".

    * Proběhne i Pavouk "B" kde nastoupí zbývající týmy se skupiny "B" (tedy z místa 3.-6.). POZOR!!! Zde se nebudou hrát paralelně 2 zápasy dvojic, ale jeden zápas trojic.

       B3-B6 a B4-B5

   

  Samozřejmě že nepřijdete ani o oblíbeného "Únětického dohazovače"

   _____________________________________________

  Z kolika zápasů se bude skládat jeden hrací den?

  Počty zápasů v jednotlivých dnech budou zřejmé z rozpisu. Na každé kolo se sejdou všechny týmy dané skupiny a odehrají se všechny zápasy. Každý tým tedy odehraje 5 dvojzápasů. Hrát se bude vždy paralelně na 4 terénech. V praxi stačí, když se každého dne ligy zúčastní pouze minimálně 4 hráči ze spoupisky týmu, ale je lepší mít náhradníky. Pořadí a začátky zápasů jsou určené rozpisem. Zpravidla začínají první zápasy v 9h. Pořadatel si však vyhrazuje výhradní právo operativně měnit časy i pořadí zápasů dle momentální situace.

  Každý tým se tak zúčastní 3 hracích dnů včetně finálového dne

  Finálový den se týká všech týmů. Budou se opět hrát dvojzápasy dvojic s výjimkou pavouka "B", kde se utkají trojice v jedniném zápase. V průběhu tohoto zápasu bude možné střídat hráče.

  Musí hrát jedno kolo stejní hráči?
  Nejen každé kolo, ale i každý zápas může hrát jiná dvojice hráčů, kteří jsou zapsáni na soupisce.

  Jak dlouho bude trvat jedno kolo?
  Při hře do 11 bodů je předpoklad trvání jednoho utkání 1-1,5 hodiny. Přibližný časový harmohnogram bude uveden v rozpise. Jednotlivé časy se mohou lišit v řádu desítek minut.

  Může hrát jeden hráč ve více týmech?
  Ne, každý hráč může být pouze na soupisce jednoho týmu.

  Je možné soupisku doplňovat?
  Ano, soupisku můžete i v průběhu soutěže doplnit až na celkový počet 12 hráčů. Není však možný přestup z jiného týmu v rámci jednoho ročníku.

  Kolik je zápisné na jeden tým?
  5,000 CZK za jeden tým na všechna utkání.

  Kdy je uzávěrka soutěže a jak se můžeme přihlásit?
  Uzávěrka byla 31. října 2023, přihlášky se posílaly na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Kde budou výsledky soutěže a další podrobnosti?

  Tady! Na www.ubulodrom.cz

   

 • Do 11. ročníku Zimní UBULIGY 2023 / 2024 se přihlásili tyto skvělé týmy:

  Praha 1

  Dodáme

  GPS

  Gruber Petr - kapitán - mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 602653781
  Gruberová Jiřina
  Pastorek Jarek
  Pastorková Eva
  Štolová Marcela
  Pokorný Ivo
  Gazdíková Jiřina

  SKP Řepy "Řepačky"

  SK Pétanque ŘEPY "Lišáci"

  Vodehnalová Jindra - kapitánka, jindra.vodehnalová@gmail.com. tel. 720750965
  Vodehnal Zdeněk
  Konopová Marta
  Voldřichová Dáša
  Vančák Petr
  Sionová Lenka

  SK Pétanque ŘEPY "Pozdní sběr"

  Váňová Věra - kapitánka, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 773500496
  Holoubek Pavel
  Pflimpflová Saša
  Slunečko František
  Kolaříková Bobina
  Forstová Jarmila

  Company

  Krejčín Leoš, kapitán
  Krejčínová Lenka, Fereš Pavel, Paval Palas, Blieková Alena, Fuksa Petr

  Lysolaje

  Majerová Ivana, kapitánka
  Majer Pepa, Bayerová Hana, Bayer Milan, Malý Pepa, Komárková Milada

  Grébovka

  Kremlík Mirek, Melen Jarda, Hykl Luboš, Hykl Ondřej, Korselt Václav, Nepomucký Jaroslav, Kremlík Jiří

  Roztoky

  Lukáš Praha 13

  Pešout Mirek, kapitán
  Vrána Theodor, Perek Petr, Rosendorf Karel, Krhovská Dana, Navrátilová Pavla

  Praha 2

  Ondryáš Ivan, kapitán
  Josífková Eva, Šourková Hana, Žižka Petr, Žižková Hana, Černá Markéta, Čížek Tomáš

  SK Sahara Vědomice

  Piller Tomáš, kapitán
  Pillerová Monika, Demčíková Jiřina, Demčík Milan, Přibyl Miloš

 • Rozlosování 

  Pořadatel si vyhrazuje právo pozměnit časový plán turnaje a to z důvodů nepředvídaných událostí a katastrof (jako jsou například zemětřesení, hurikán či Valná hromada ČFKS).  Uvedené časy začátku zápasů v rozpisu jsou pouze orientační. V praxi začíná následující zápas ihned po uvolnění hřišť.

  Základní skupiny:

  XY 1

  Osmifinálové skupiny:

  AB 1 8Fi

  Finále:

   final

   

 • Výsledky 11.ročníku UBULIGY 2023/2024
   
  Na státní svátek se odehrály první zápasy 11.Ubuligy
   

  1. DEN - Skupina "X" - 17.11.2023

  První hrací den rozhodl o pořadí a postupu do lednových osmifinálových skupin, ve kterých se už bude bojovat o postup do velkého Finále. 
  Největším překvapením prvního hracího dne byla dvojice Pavla a Theo z Lukáše Praha 13. Prohrála jenom nejtěsnějším poměrem 11 – 10 se zkušenými Bayerovými z Lysolaj. Jinak si poradila se všemi včetně velmi silné dvojice manželů Demčíkových. V průběhu dne jsme zažili hned několik „kanárů“, ale také výher o jediný bod. Ubuliga se hraje i v 11.ročníku bez časového limitu do 11 bodů a můžeme se tak těšit na další napínavé zápasy.
  O pořadí tentoikráte rozhodovalo hned první kritérium, a to počet vítězství. Pouze mezi týmy na 5. a 6. místě rozhodovalo kritérium č. 2, a tím je výsledek vzájemného zápasu.
  Všechny týmy obsazují na základě tohoto pořadí svoje místa v semifinálových skupinách. Ty přijdou na řadu až po novém roce.


  X vysl 

  X tab

  2. DEN - Skupina "Y" - 3.12.2023

  Zajímavé zápasy přinesl i druhý hrací den 11.ročníku Zimní Ubuligy. Zcela suverénně jej zvládl tým Company, jeden z favoritů turnaje. Další týmy občas zaváhaly a po 6 vítězstvích tak má Pozdní sběr a Grébovka, kde i vzájemný zápas dopadl nejtěsnějším možným výsledkem 11 – 10 a 10 – 11. Jenom v těsném závěsu je GPS. Roztoky a Praha 1 sbírají svá první vítězství. Všechny týmy přijedou v lednu 2024, kdy se rozhodne o definitívním složení Finále A a Finále B.

  Y vysl


  Y tab

  3. DEN - Skupina "A" - 20.1.2024

  I osmifinálová skupina "A" potvrdila velkou vyrovnanost soupeřů v 11.ročníku Zimní Ubuligy. Kdokoliv je schopný porazit kohokoliv. Do finále A získalo výhodu relativně slabšího soupeře tým Company, ale o 2.-4. místě rozhodovala minitabulka tří týmů se stejným počtem vítězství. 

  6 účastníků Finále A již známe, poslední dva přibydou z druhé osmifinálové skupiny.

  A za týden se můžeme těšit na velký den, kdy proběhne Finále A i B a zároveň projde Úněticemi Masopustní průvod a skončí v Únětickém pivovaru.


  Aa vysl
  Aa tab

  MinitabA

  4. DEN - Skupina "B" - 21.1.2024

  Další dramatický den zažil 11.ročník Zimní Ubuligy. Hrálo se o poslední dvě postupová místa do finále A. První z nich si s přehledem zajistil Lukáš Praha 13, ale o druhém rozhodl až vzájemný zápas díky stejnému počtu celkových vítězství. A toto kritérium lépe zvládly Roztoky na úkor GPS z Řep.

  Bb vysl

  Bb tab

  5. DEN - Finále - 27.1.2024 - pro všechny účastníky

  Finálový den 11.ročníku Zimní Ubuligy, se hrál vyřazovacím způsobem, paralelními zápasy dvou dvojic. Finále "B" se hrálo ve trojicích, kdy každý ze čtyř týmů postavil jednu trojici.
  Finálová sobota se kromě pétanque nesla ve znamení tradičních řízečků, soudku nefiltrované Únětické desítky a litrů kávy.

  K vidění byla řada kvalitních zápasů s mnoha překvapeními. Tím asi největším byl postup LUKÁŠE PRAHA 13 až do finále. A to přesto že si samotnou účast v turnaji musel vydobýt v opravném osmifinále. Sobotní výkon jejich týmu (ve složení Petr Turek, Theodor Vrána, Zdeněk Madej, Helena Jeroušková a Marie Mašková) vynesl parádní 2. místo a plný koš francouzských dobrot z oblasti Cahos. Vítězi se stali COMPANY v jejichž barvách se kromě manželů manželů  Lenky a Leoše Krejčínových a Pavla Fereše objevil i Petr Fuksa a Pavel Palas. Za zmínku stojí, že COMPANY zvítězili ve 25 zápasech z celkových 26. Třetí místo obsadili Lysolajští. Oba týmy byli taktéž odměněni bohatými dárkovými koši z Cahors. 
  Nejlepším dohazovačem se letos stal Ondra Hykl z Grébovky před Jindrou Vodehnalovou z Lišáků. 

  finale rozpisD
   
 • Finálový den 11. ročníku UBULIGY

  :))

  Foto: Karel Dohnal