10. zimní UBULIGA 2022 - 2023

 • Pravidla "10. zimní UBULIGY 2022/2023"

  "Zimní UBULIGA" je vícekolové klání týmů a zvolený systém dává možnost všem. Těm, kteří chtějí hrát pétanque jen příležitostně a přesto se zúčastnit dlouhodobé soutěže, ale i hráčům, kteří si zimní ligu budou chtít užít bezezbytku.

  Kde a kdy se hraje?
  Bude se hrát 26. a 27. listopadu 2022, dále 17.a 18.prosince a Finále se odehraje v sobotu 28.1.2023. Přesný rozpisu je vyvěšen. Každý tým se letos zúčastní 3 hracích dnů včetně finále.

  Kdo se může zúčastnit?
  Soutěž není nijak omezená, mohou hrát licencovaní i nelicencovaní hráči jakékoliv národnosti.

  Kolikačlenná jsou družstva?
  Každé družstvo může mít na soupisce minimálně 4 a maximálně 12 hráčů.

  Jakým se hraje systémem? 

  Systém 10. Zimní ubuligy 2022/2023 je následující: 

  1.)  Hraje se do 11 bodů bez limitu. Každé utkání je tvořeno dvěma zápasy dvojic hranými paralelně.

  2.)  Celkem 12 přihlášených týmů je rozlosováno do 2 základních skupin "X" a "Y" po 6-ti týmech. Hrát se bude systémem "každý s každým" a to jednokolově.  Všechny zápasy jedné skupiny se odehrají v jednom hracím dni. Pořadí a začátky zápasů je určené rozpisem. Pořadatel si však vyhrazuje výhradní právo operativně měnit časy i pořadí zápasů dle momentální situace.

  3.)  Ze základních skupin postoupí týmy z 1. až 3. míst do osmifinálové skupiny "A" a  týmy ze 4. až 6. místa do skupiny "B". Tyto 6ti členné skupiny se také odehrají jednokolově "Každý s každým" a opět všechny zápasy v jednom hracín dni (5 utkání pro každý tým).

      Pořadí ve skupinách určí tato kritéria:

     a. Počet vítězství.
     b. Výsledek vzájemného utkání (případná minitabulka).
     c. Lepší rozdíl skóre vzájemného (-ných) utkání.
     d. Výsledek zápasu na hřišti č.1 v utkání (jen v případě, že se rozhoduje mezi dvěma týmy)
     e. Lepší rozdíl celkového skóre.
     f. Větší počet kladných bodů v celkové tabulce.
     g. Los.

   

  Finále se odehraje v sobotu 28.1.2023.

  Program "Finálového dne",  se bude týkat všech týmů bez ohledu na předchozí umístění:

    * Hlavní 1/4 finále se bude týkat týmů na 1. až 6. místě skupiny "A" a prvních 2 týmů ze skupiny "B". Bude se hrát systémem "KO" a bude se dohrávat o pořadí.

        A1-B2 a A3-A6
        A4-A5 a A2-B1

       Poražení ze 1/4 finále budou hrát jedno utkání o umístění na 5. a na 7. místě. V utkání o 5. místo proti sobě nastoupí ti poražení finalisté, kteří se lépe umístili v osmifinálových skupinách, přičemž skupina "A" je v tomto případě nadřazena skupině "B".

    * Proběhne i Pavouk "B" kde nastoupí zbývající týmy se skupiny "B" (tedy z místa 3.-6.). POZOR!!! Zde se nebudou hrát paralelně 2 zápasy dvojic, ale jeden zápas trojic.

       B3-B6 a B4-B5

   

  Samozřejmě že nepřijdete ani o oblíbeného "Únětického dohazovače"

   _____________________________________________

  Z kolika zápasů se bude skládat jeden hrací den?

  Počty zápasů v jednotlivých dnech budou zřejmé z rozpisu. Na každé kolo se sejdou všechny týmy dané skupiny a odehrají se všechny zápasy. Každý tým tedy odehraje 5 dvojzápasů. Hrát se bude vždy paralelně na 4 terénech. V praxi stačí, když se každého dne ligy zúčastní pouze minimálně 4 hráči ze spoupisky týmu, ale je lepší mít náhradníky. Pořadí a začátky zápasů jsou určené rozpisem. Zpravidla začínají první zápasy v 9h. Pořadatel si však vyhrazuje výhradní právo operativně měnit časy i pořadí zápasů dle momentální situace.

  Každý tým se tak zúčastní 3 hracích dnů včetně finálového dne

  Finálový den se týká všech týmů. Budou se opět hrát dvojzápasy dvojic s výjimkou pavouka "B", kde se utkají trojice v jedniném zápase. V průběhu tohoto zápasu bude možné střídat hráče.

  Musí hrát jedno kolo stejní hráči?
  Nejen každé kolo, ale i každý zápas může hrát jiná dvojice hráčů, kteří jsou zapsáni na soupisce.

  Jak dlouho bude trvat jedno kolo?
  Při hře do 11 bodů je předpoklad trvání jednoho utkání 1-1,5 hodiny. Přibližný časový harmohnogram bude uveden v rozpise. Jednotlivé časy se mohou lišit v řádu desítek minut.

  Může hrát jeden hráč ve více týmech?
  Ne, každý hráč může být pouze na soupisce jednoho týmu.

  Je možné soupisku doplňovat?
  Ano, soupisku můžete i v průběhu soutěže doplnit až na celkový počet 12 hráčů. Není však možný přestup z jiného týmu v rámci jednoho ročníku.

  Kolik je zápisné na jeden tým?
  5,000 CZK za jeden tým na všechna utkání.

  Kdy je uzávěrka soutěže a jak se můžeme přihlásit?
  Uzávěrka byla 31. října 2022, přihlášky se posílaly na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Kde budou výsledky soutěže a další podrobnosti?

  Tady! Na www.ubulodrom.cz

   

 • Do 10. ročníku Zimní UBULIGY 2022 / 2023 se přihlásili tyto skvělé týmy:

   

  Praha 1 "A"

  Dodáme

  Praha 1 "B"

  Dodáme

  SKP Řepy "Řepáci"

  Pastorek Jaroslav , kapitán mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Pastorková Eva, Gruber Petr, Gruberová Jiřina, Christov Christo, Christovová Irena, Müllerová Jiřina

  SK Pétanque ŘEPY "Lišáci"

  Vodehnalová Jindra , kapitánka, mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Vodehnal Zdeněk, Konopová Marta, Voldřichová Dagmar, Vančák Petr, Sionová Lenka

  SK Pétanque ŘEPY "Pozdní sběr"

  Hladík Jaroslav, kapitán , mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Ptáček Miroslav, Holoubek Pavel, Slunečko František, Jackaničová Jana, Štolová Marcela, Váňová Věra

  Company

  Krejčín Leoš, kapitán
  Krejčínová Lenka, Fereš Pavel, Blieková Alena, Fuksa Petr

  Lysolaje

  Majerová Ivana, kapitánka
  Majer Pepa, Bayerová Hana, Bayer Milan, Malý Pepa, Komárková Milada

  Grébovka

  Kremlík Mirek, Melen Jarda, Hykl Luboš, Hykl Ondřej, Korselt Václav, Nepomucký Jaroslav, Kremlík Jiří

  Sakury

  Eva Rainová, kapitánka,
  Milena Janůjová, Vlasta Pavlíková, Naďa Vanková

  Lukáš Praha 13

  Pešout Mirek, kapitán
  Vrána Theodor, Perek Petr, Rosendorf Karel, Krhovská Dana, Navrátilová Pavla

  Praha 2

  Ondryáš Ivan, kapitán
  Josífková Eva, Šourková Hana, Žižka Petr, Žižková Hana, Černá Markéta, Čížek Tomáš

  SK Sahara Vědomice

  Piller Tomáš, kapitán
  Pillerová Monika, Demčíková Jiřina, Demčík Milan, Přibyl Miloš

 • Rozlosování 

  Pořadatel si vyhrazuje právo pozměnit časový plán turnaje a to z důvodů nepředvídaných událostí a katastrof (jako jsou například zemětřesení, hurikán či Valná hromada ČFKS).  Uvedené časy začátku zápasů v rozpisu jsou pouze orientační. V praxi začíná následující zápas ihned po uvolnění hřišť.

  Základní skupiny

   XY

    

  Osmifinálové skupiny

  AB1 8b

   Finale 1

   

 • Výsledky 10.ročníku UBULIGY 2022/2023
   
  Už je to uděláno, už je to hotovo. Jak to dopadlo? Rozklikněte si položku Finálový den!
   

  1. DEN - Skupina "X" - 26.11.2022

  První hrací den rozhodl o třech postupujících do Finále "A" a 3 dalších týmech, které v prosinci ještě mohou o postup do Finále "A" zabojovat.

  A hned na úvod rozhodovalo o umístění mezi nejdůležitějším zlomovým 3. a 4. místem až poslední kritérium – vítěz první z nahlášených dvojic. Dvojzápas mezi Lišáky a Řepáky totiž skončil totožně: 11 – 7 a 7 – 11. Tím pádem počet vítězství a skóre bylo stejné. Lišáci Vodehnalovi však jako první dvojice vyhráli svůj zápas a v prosinci si zahrají o nasazení do Finále "A".

  10.ročník Ubuligy zatím nezaznamenal žádné výrazné překvapení. Favorité Company a Lysolaje vyhráli 9 respektive 8 zápasů z 10 a bezpečně postupují. Nováček z Prahy 2 sbírá své první zkušenosti, Senioři Prahy 1 „A“ dokázali po rozpačitém začátku nasbírat 3 výhry a o smolném nepostupu Řepáků jsme se již zmiňovali.

  Xa

  X Tab


  2. DEN - Skupina "Y" - 27.11.2022

  Papíroví favorité, Vědomice a Grébovka, postupují s přehledem do finálové části prosincového třetího hracího dne. Za nimi už to bylo ale mnohem zajímavější.
  Třetím postupujícím je nakonec Lukáš Praha 13, který dokázal zúročit své každoroční zkušenosti a pravidelné tréninky a získal 5 vítězství. Čtyřikrát vyhrál Pozdní sběr z Řep, tým, který bude v prosinci určitě útočit na účast ve Finále A. 
  Pozdní sběr dokázal zvítězit v jednom ze zápasů se silnou Grébovkou, ale postup je stály ztráty se Sakurami, Prahou 1 „B“ a Lukášem. Ani jeden tým neodešel s prázdnou. Nováčci – Sakury z Roztok – vyhráli 3 zápasy a Senior tým Prahy 1 „B“ má 2 vítězství. I oni mají v prosinci o co hrát a pokusit se protlačit do Finále A.  


  Ya.jpg

  Y Tab

  3. DEN - Skupina "A" - 17.12.2022

  Osmifinálová skupina „A“ rozhodovala o nasazení do finále „A“ v sobotu 28.1. 2023. Velmi dobře zahrál tým Company a zajistil si první místo a nejvýhodnější nasazení. O 2. – 4. místě rozhodovala minitabulka 3 týmů, neboť Lišáci, Vědomice i Grébovka uhráli shodně 5 vítězství. Trochu překvapivě se tak na druhém místě umístili Lišáci, kluci z Grébovky skončili třetí a Sahara Vědomice bude nasazená do finále „A“ ze čtvrtého místa. I o pátém místě rozhodoval mezi Lukášem Praha 13 a Lysolajemi vzájemný zápas, který se více vydařil Lysolajím. Zápasy byly opravdu velmi vyrovnané a jasně to ukazují i získané body jednotlivých týmů. Finále „A“ bude ještě velmi napínavé a naprosto nepředvidatelné!

  A1

  A Tab

  4. DEN - Skupina "B" - 18.12.2022

  Řepáci se stávají největším smolařem 10.ročníku Zimní UBULIGY. Na vzájemný zápas jim totiž utekla účast ve finále „A“ již v prvním hracím dnu (tam dokonce při shodném skóre o nepostupu rozhodla prohra první dvojice proti Lišákům) a tentokrát to bylo podruhé velmi těsně díky horšímu vzájemnému zápasu s Prahou 1 „A“!
  Do finále "A" vedla cesta přes 2 postupová místa ze skupiny "B". A bylo to napínavé až do samotného konce! Pozdní sběr z Řep si zajistil své postupové místo s přehledem jako první, ale o druhé postupové místo se rozpoutal boj právě mezi Řepáky a Senior týmem Praha 1 „A“. Ten byl nakonec šťastnější, protože při stejném počtu 5 celkových výher a vyrovnaném vzájemném zápasu rozhodlo lepší skóre vzájemného zápasu. Ale to ještě v úplně posledním dohrávaném zápase Maruška s Jiřinou proti Sakurám Nadě s Jakubem prohrávaly 5 – 10, soupeř nedohodil jedenáctý bod, v dalším náhozu Praha 1 „A“ vyrovnala na 10 – 10 a následně obrátila skóre na 11 – 10 a zajistila potřebné páté vítězství, díky kterému rozhodovalo skóre vzájemného zápasu s Řepáky.

  Sakury vybojovaly dvě vítězství, nemocemi zdecimovaní Senioři Prahy 1 „B“ přijeli jenom ve 3 hráčích a hráli paralelně dvojice a jednotlivec pouze se 3 koulemi. Podařilo se jim uhrát jedno vítězství a v jednom ze zápasů nebyli daleko od výhry jednotlivce se 3 koulemi proti soupeři se 6 koulemi! Praha 2 na tom byla se zdravím ještě hůře a jediný hry schopný hráč po domluvě s organizátorem ani nedorazil. Všechny zápasy Prahy 2 tak byly kontumované ve prospěch soupeřů a Praha 2 si zahraje semifinále "B" v sobotu 28.1.2023.


  B1.jpg

  B Tab
  5. DEN - Finále - 28.1.2023 - pro všechny účastníky

  Finále 10.ročníku Zimní UBULIGY za účasti všech týmů bylo parádním završením této zimní soutěže. Nechyběly řízečky pro všechny účastníky, nefiltrovaná Únětická desítka, to vše tradičně v režii organizátorů. Na hřiště zavítaly i masky z Únětického Masopustu a příjemná atmosféra vydržela až do závěrečného vyhlášení vítězů.

  V průběhu velkého finále by v jeden okamžik na počítadlech stejný stav obou zápasů 4 – 4. Pak ale Pepa s Pepou na druhém hřišti zabrali, zvítězili 11 – 6 a i když Hanka s Milanem na prvním hřišti s týmem Company těsně prohráli, Lysolajským to radost z historického vítězství v Ubulize nevzalo. Velký dárkový koš francouzských dobrot za třetí místo putuje do Vědomic, které porazily Lišáky, jedno z překvapení 10.ročníku Zimní Ubuligy.

  Zkušený tým Pozdní sběr z Řep v zápase proti Praze 1 „A“ oba napínavé zápasy těsně vyhrál, ale i tak si Praha 1 zapisuje svoje nelepší umístění za 10 ročníků Ubuligy.

  Kluci z Grébovky si zlepšili náladu alespoň v zápase o 7.místo (a pak na fotbalu na Bohemce, kam hned po skončení zápasu vyrazili sledovat první letošní výhru), kde si pohlídali výhru nad Lukášem Praha 13. Grébovka si dělala zálusk na nejvyšší příčky, ale hned v  ve čtvrtfinále na prvním hřišti dostali od Lysolaj kanára a naděje tak pohasly. Oba týmy se dobře znají z pravidelných tréninků, ale takový výsledek asi nečekal ani jeden z nich.

  Poslední dárkový koš za 1.místo v turnaji "B" putuje do Roztok díky týmu Sakury. V zápasech trojic na jedno utkání dokázali získat v posledním náhozu proti favorizovaným Řepákům a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 11 – 10. V zápase o 11.místo pak Praha 2 porazila B tým Prahy 1.

  A abychom nezapomněli – Nejlepším dohazovačem 10.ročníku Zimní UBULIGY se v napínavém finále stal téměř neomylný František Slunéčko z Řep..

  Nezapomeňte se mrknout do fotogalerie!

  Finale 1c OPRAVA

  finalovyDen.jpg