9. zimní UBULIGA 2019 - 2020

 • Informace a pravidla "9. zimní UBULIGY 2019/2020"

  "Zimní UBULIGA" je vícekolové klání týmů a zvolený systém dává možnost všem. Těm, kteří chtějí hrát pétanque jen příležitostně a přesto se zúčastnit dlouhodobé soutěže, ale i hráčům, kteří si zimní ligu budou chtít užít bezezbytku.

  Kde a kdy se hraje?
  Bude se hrát mezi listopadem 2019 a březnem 2020 a to o sobotách a nedělích. Přesný rozpisu bude vytvořen na základě počtu přihlášených týmů. Počítáme se čtyřmi až šesti hracími dny pro každý tým + finálový den.

  Kdo se může zúčastnit?
  Maximální počet týmů v UBULIZE je 32! Kromě toho není soutěž nijak omezená, mohou hrát licencovaní i nelicencovaní hráči jakékoliv národnosti.

  Kolikačlenná jsou družstva?
  Každé družstvo může mít na soupisce minimálně 4 a maximálně 12 hráčů.

  Jakým se hraje systémem? 
  Systém 9. Zimní ubuligy 2019/2020 je následující:

  1.)  Hraje se do 11 bodů bez limitu. Každé utkání je tvořeno dvěma zápasy dvojic hranými paralelně.

  2.)  Celkem 32 přihlášených týmů bude rozlosováno do 4 základních skupin "A", "B" a "C" a "D" po 8-mi týmech. Hrát se bude systémem "Každý s každým" a to jednokolově. Pořadí a začátky zápasů jsou určené rozpisem. Pořadatel si však vyhrazuje výhradní právo operativně měnit časy i pořadí zápasů dle momentální situace.

  3.)  Ze základních skupin "A","B","C" a "D" postoupí týmy z 1. až 3. míst do dvou šestičlenných osmifinálových skupin "X a "Y", které se také odehrají jednokolově "Každý s každým." Do finálového dne postoupí vždy 4 nejlepší týmy z každé osmifinálové skupiny. Pro týmy na 5. a 6. místě osmifinálových skupin turnaj končí.

      Postupová kritéria:

     a. Počet vítězství.
     b. Výsledek vzájemného utkání (případná minitabulka).
     c. Lepší rozdíl skóre vzájemného (-ných) utkání.
     d. Výsledek zápasu na hřišti č.1 v utkání (jen v případě, že se rozhoduje mezi dvěma týmy)
     e. Lepší rozdíl celkového skóre.
     f. Větší počet kladných bodů v celkové tabulce.
     g. Los.

  4.)  Týmy ze 4.-6. míst základních skupin se utkají ve "FINÁLE B" - v jednodenním turnaji systémem "melée" ( 4-6 kol dle účasti, bez dohrávky) o konečné pořadí na 13.-24. místě UBULIGY. POZOR - v tento den se nebudou hrát 2 paralelní zápasy dvojic, ale za každý tým nastoupí ke každému zápasu pouze jedna TROJICE a bude se hrát do 7mi bodů!

  5.)  Týmy ze 7.-8. míst základních skupin se utkají ve "FINÁLE C" - v jednodenním turnaji systémem "melée" ( 4-6 kol dle účasti, bez dohrávky) o konečné pořadí na 25.-32. místě UBULIGY. POZOR - v tento den se nebudou hrát 2 paralelní zápasy dvojic, ale za každý tým nastoupí ke každému zápasu pouze jedna TROJICE a bude se hrát do 7mi bodů!

  6.)  Ve finálovém dni se odehraje zbytek zápasů, počínaje 1/4 finále. 

        X1-Y4 a X3-Y2
        Y1-X4 a Y3-X2

   

  Z kolika zápasů se bude skládat jeden hrací den?

  Počty zápasů v jednotlivých dnech budou zřejmé z rozpisu. Na každé kolo se sejdou všechny týmy z tabulky. Hrát se bude paralelně na 4 terénech. Každý tým tedy odehraje 3 nebo 4 dvojzápasy za jeden hrací den. V praxi stačí, když se každého dne ligy zúčastní pouze minimálně 4 hráči ze spoupisky týmu. Když přijde všech 12 hráčů ze soupisky a budou všichni chtít hrát, na každého vyjde v daném kole cca 1 zápas. Pořadí a začátky zápasů jsou určené rozpisem. Pořadatel si však vyhrazuje výhradní právo operativně měnit časy i pořadí zápasů dle momentální situace.

  Musí hrát jedno kolo stejní hráči?
  Nejen každé kolo, ale i každý zápas může hrát jiná dvojice hráčů, kteří jsou zapsáni na soupisce.

  Jak dlouho bude trvat jedno kolo?
  Při hře do 11 bodů je předpoklad trvání jednoho utkání 1-1,5 hodiny. Přibližný časový harmohnogram bude uveden v rozpise. Jednotlivé časy se mohou lišit v řádu desítek minu.

  Může hrát jeden hráč ve více týmech?
  Ne, každý hráč může být pouze na soupisce jednoho týmu.

  Je možné soupisku doplňovat?
  Ano, soupisku můžete i v průběhu soutěže doplnit až na celkový počet 12 hráčů. Není však možný přestup z jiného týmu v rámci jednoho ročníku.

  Kolik je zápisné na jeden tým?
  2,000 CZK za jeden tým na všechna utkání.

  Kdy je uzávěrka soutěže a jak se můžeme přihlásit?
  Uzávěrka bude 15. října 2019, přihlášky se posílaly na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Kde budou výsledky soutěže a další podrobnosti?

  Tady! Na www.ubulodrom.cz

   __________________________________________________________

  Upozornění:

  po zkušenostech si pořadatel vyhrazuje právo upravit herní systém "FINÁLE B" a "FINÁLE C" dle skutečného počtu účastníků.

  Předpokládaný průběh:

  Sobota 18.1. -  "FINÁLE B" - Meléé trojic na 6 kol do 7 mi bodů (12 startujících)  nebo 7 kol do 7 bodů (méně jak 12 startujících)

  Neděle 19.1. - "FINÁLE C"  - Melée trojic na 7 kol do 7 bodů.

  _____________________________________________________________

   

   

   

 • Přehled hracích dnů 9. UBULIGY 2019-2020:

  hracidny

  Pořadatel si vyhrazuje právo pozměnit časový plán turnaje a to z důvodů nepředvídaných událostí a katastrof (jako jsou například zemětřesení, hurikán či Valná hromada ČFKS).  Uvedené časy začátku zápasů v rozpisu jsou pouze orientační. V praxi začíná následující zápas ihned po uvolnění hřišť.

  Podrobný rozpis:

  Skupina "A"

  A

  Skupina "B"

  B

  Skupina "C"

  C

  Skupina "D"

  Db

  Finálové dny

  FINAL

  Zde lze program stáhnout v PDF

 • Pomalu, pomalu - ještě ne!

  Zatím mrkněte na výsledky 8. ročník UBULIGY.

   

  13.den - VELKÉ FINÁLE!

  Leipzig se dvěma aktuálně nejlepšími juniory Německa, doplněný dvěma zkušenými hráči doputovali až na vrchol 8.ročníku Zimní UBULIGY. Předváděli velmi atraktivní pétanque a celý finálový den nenašli v žádném ze zápasů přemožitele. Na druhém místě se umístili Sebranci (Beranová, Mazúr, Koreš, Burešovi), kteří se do finále dostali díky lepšímu skóre ve čtvrtfinále proti Sahaře "A" i v semifinále proti jednomu z favoritů turnaje a vítězům minulého ročníku – Lipníku. Nejblíže k výhře proti Lipsku byl tým Hrr na ně (Krejčínovi a Ferešovi), ale nadějně se vyvíjející partii nedotáhli do vítězného konce a poté prohráli i v zápase o 3.místo proti Lipníku. Nejvíce zklamané byly bezesporu Válcovačky. Tým nabitý špičkovými hráči ani tentokrát nevybojoval vítězství. Ale jejich kapitán Jirka Froněk se nevzdává a slibuje triumf nejpozději za 2 roky při jubilejním 10.ročníku. 5.místo 8.ročníku získala Sahara A před Válcovačkami a na sedmém místě skončil Emil a.s. a Sahara Vědomice B.

  Výborná gulášovka a Únětická nefiltrovaná desítka, vše v režii pořadatelů, dokreslily příjemnou neděli plnou pétanque. Děkujeme všem účastníkům 8.ročníku Zimní UBULIGY, která byla přenášená do celého světa v živých přenosech a těšíme se na příští ročník!

  3G FINAL 1

  12.den - Melée - zápasy o 13.-24.místo

  K předposlednímu dni letošní UBULIGY se sjelo 9 z 12-ti kvalifikovaných týmů. To nám umožnilo odehrát každé kolo naráz na 4 hřištích. Pěkně to odsýpalo, museli jsme rozjetou "mašinu zápasů" i přerušit, aby mohli všichni hráči uspokojit své žaludky vynikající gulášovkou a Únětickým pivkem, které bylo i tentokrát po celý den zdarma. O pauze se odehrálo i finále tradiční vložené soutěže "O nejlepšího dohazovače". Po dramatickém finále se letošním vítězem stal Jarda z Grébovky.
  Samotné melé ovládl tým PETANK PRAHA "B", který zvítězil ve všech sedmi zápasech. Uštědřil také jedinou porážku místnímu UBU, které tak skončilo na 2. místě. Své první poháry v kariéře si za 3. místo odvezli Lysolajští. Ceny předával sám ředitel Únětického pivovaru.

  5 G MeleVysl 4

  11.den - Osmifinálová skupina "Y"

  Osmifinálová skupina se rozdělila na dvě trojice. Silné Lipsko neztratilo ani bod a hrálo velmi atraktivní pétanque, podpořený dvěma skvělými mladými střelci. Sebranci prohráli pouze s Lipskem a Hrr na ně s Lipskem a Sebranci. První tři postupující tedy byli jasní. O čtvrtém postupovém místě ale musela rozhodnout minitabulka zbývajících třech týmů, které získaly shodně pouze dvě výhry. Shodný počet bodů přinesla i minitabulka a o čtvrtém postupujícím – Emilovi – tak rozhodlo nejlepší skóre v minitabulce. Bowle a Egrensis tak mohou přemýšlet, v kterém zápase mohli získat třetí bod, který by je posunul do finálového dne.

  3F 1 8F Y 4

  10.den - Osmifinálová skupina "X"

  Z osmifinálové skupiny "X" postupuje z prvního místa Lipník, který má o bod víc než Válcovačky. O další bod méně získala Sahara Vědomice "A" a ze čtvrtého místa je v semifinále doplní i Sahara Vědomice "B", které pomohl lepší vzájemný zápas s Polabáky. Oba týmy totiž získaly shodně 4 body. Shodou okolností právě tyto dva týmy odehráli poslední dvě utkání. S jednou výhrou se se soutěží loučí Bombardéři z Vysočiny. Diváci z celého světa celé dopoledne přepínali mezi přímým přenosem z Únětic a finále ženské dvouhry na Australian Open. Hráči a návštěvníci na Ubulodromu měli na výběr mezi velkoplošně promítaným tenisem a živým pétanque.

  3E 1 8F X 4

  9. den - zápasy o 25.-32. místo

  Skarabeus nepřijel…a přesto vyhrál turnaj O Únětickou desítku!
  Z osmi týmů, které se umístily na posledních dvou místech v základních skupinách přijely všechny s výjimkou Skarabea. Organizátoři tedy na místě domluvili účast osmého týmu z přítomných účastníků a nechali mu název Skarabeus, jako bylo ve všech podkladech. A právě tento tým, složený ze seniorů Prahy 1 získal celkové vítězství! Bylo to ale velmi těsné. Nejlepší tři týmy měly totiž shodně po pěti bodech a o konečném pořadí tak rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů. Druhé místo si odvezly Petrovice a bronz získal Senior tým Prahy 1 „B“. Každý z účastníků se v sedmi zápasech do sedmi bodů dočkal alespoň jednoho vítězství a všichni si vychutnali prdelačku ze zabíjačky v Únětickém pivovaru a točeného piva do sytosti, to vše v režii pořadatelů. A jako dárek si všichni kapitáni vyzvedli po čtyřech lahvích skvělé Únětické nefiltrované dvanáctky.

  Prohlédněte spoustu fotografií nahoře v záložce FOTO 8. ROČNÍK


  222 H MeleB 4


  IMG 0284

   

  8. den - dohrávka skupiny "C"

  Favorité skupiny "C" – Lipník, Hrr na ně a Bombardéři - si s přehledem pohlídali postup do osmifinále. O posledním místě Senior týmu Prahy 1 "B" taktéž nebylo pochyb, ale do poslední chvíle nebylo jasné, kdo se umístí na 7.místě a bude hrát příští sobotu finále "C". Nakonec černý Petr zůstal "Dannyho parťákům" z Petrovic, kterým na lepší umístění nestačilo ani 5 bodů! O bod víc totiž získaly Petank Praha "A", Řepy "A" i Borovice. Většina zápasů byla opět k vidění v přímém přenosu i v záznamu na facebooku Petr „Pjér“ Fuksa. Vylepšené přenosy se chystají i na oba osmifinálové dny.

  7. den - dohrávka skupiny "D"

  Neuvěřitelně vyrovnaná byla skupina "D" a o všem důležitém rozhodoval vzájemný zápas, skóre nebo dokonce minitabulka! O prvním místě mezi Sebranci a Saharou "B" rozhodly pouhé dva body ve skóre vzájemného zápasu. Radovali se Sebranci kapitána Jiřího Koreše. Na třetí místo a tím i do osmifinálev se díky skvěle odehranému druhému hracímu dni tím nejtěsnějším možným způsobem protlačil nováček z Klatov. Také o 6.místě a možnosti zahrát si finále "B" rozhodl vzájemný zápas. V tom byl Klub seniorů Řepy lepší než Lukáš Praha 13 a potkáme se s ním 2.března na melée trojic týmů ze 4.-6. místa po základní části. Příští sobotu se na melée týmů ze 7. a 8. míst jednotlivých skupin uvidíme s Lukášem Praha 13 a s Dvojkaři z Prahy 2, kteří uhráli celkově 3 vítězství.

  6. den - dohrávka skupiny "A"

  Válcovačky ve skupině "A" nedaly ani tentokrát nikomu šanci a zvítězily ve všech utkáních, stejně jako v základní skupině 7.ročníku. Další pořadí už ale bylo velmi těsné. Emil neměl svůj den, proti Válcovačkám uhrál dokonce absolutní výsledek 0 – 11 a 0 – 11 a ke druhému místu mu tak pomohl jen skvělý první hrací den se 7 získanými body. Třetím postupujícím do osmifinále je Sahara Vědomice "A", i když to bylo velmi těsné. Kdyby Grébovka vyhrála o jedno utkání více, zajistila by si historicky první postup do osmifinále. Při stejném počtu bodů totiž měla lepší výsledek vzájemného zápasu proti Sahaře. Veselá čtyřka si spravila chuť pěti body. První hrací den získala pouhé dva a stálo ji to tak postup. Na 6.místo nakonec o bod proklouzl tým Řepy "B", především díky překvapivému vítězství 2–0 proti favorizovanému Emilovi a také jedním bodem se silnou Saharou "A". Černý Petr a sedmé místo tak zůstal týmu Skarabeus, se kterým se uvidíme v sobotu 19.1.2019 na turnaji trojic týmů, které skončí na 7. a 8. místě v základní skupině. Ten si zahraje i Senior tým Praha 1 "C". Díky pozdnímu příchodu měli kontumovaná 2 utkání, potrápili Válcovačky, když Vašek s Honzou proti Sylvě s Petrem prohráli až v závěru 9 – 11, ale své účinkování v základní skupině ukončil bez výhry.

  5. den - dohrávka skupiny "B"

  Dvě hráčky Řepy "C" přijely na Ubulodrom originálně autostopem ze Suchdola a dobrou náladu jim neubraly ani výsledky druhého hracího dne skupiny "B". Nepodařilo se jim totiž vyhrát ani jedno utkání, stejně jako týmu seniorů Praha 1 "A". Obě družstva si tak zahrají turnaj trojic 7. a 8. týmů ze všech skupin 19. ledna 2019.
  Skvělou formu potvrdil tým z Lipska. Smírně se rozešel jenom s druhou německou čtveřicí PC Egrensis a v sestavě tentokrát s mladou Patricií vyhrál všechna další utkání i celou skupinu "B". O bod méně uhráli Polabáci a po roční pauze (dříve pod názvem Kostomlaty) postupují překvapivě ze druhého místa. Třetím postupujícím je PC Egrensis s Romanem a Josefem, jež tentokrát hráli v čistě německé sestavě. Ti stejně jako při prvním hracím dnu přijeli již o den dříve a přespali v penziónu U Lasíků. Tým Petank Praha "B" může litovat slabšího rozjezdu v prosinci. Tentokrát zahrál skvěle a získal 6 bodů, celkově tedy 8 - ale to na postup do osmifinále nestačilo. O bod méně získaly Lysolaje a stejně jako Kuličkový tým si přijedou zahrát B turnaj trojic v sobotu 2.3.2019  - den před velkým finále.  Podstatná část druhého hracího dne skupiny "B" byla k dispozici v živém vysílání na facebooku a sledovali jej například Bruno Le Boursicaud (ten vás i osobně pozdravil), Jeremy Darodes, prezident rakouské federace pétanque, diváci z Německa, Francie, Korsiky, Ukrajiny, Polska a z dalších zemí. I další hrací dny včetně osmifinále a finále budeme přenášet živě!
  4. den - skupina "D"

  Skvělý výkon předvedla jedenáctiletá Kamila ve dvojici s Danou. Vyhrály 3 utkání (včetně toho proti Démonovi s Jiřinou) a v posledním po prvním náhozu vedly 5 – 0. Pak již ale neuhrály ani bod. Druhá dvojice domácích přidala pouze jedno vítězství a UBU tak čeká litý boj o třetí postupové místo. Do osmifinále míří bez zaváhání hrající Sebranci (Korešovi, Burešovi a Berano-Mazúrovi). 5 vítězství zaznamenala i Sahara „B“ a je také blízko osmifinálové skupině. Prezident Sahara Vědomice (a zároveň kapitán a kouč týmu B) by těžko ustál případný nepostup. Čtyři body kromě UBU získali i Nadšenci z Lipníka, dodavatel karbanátků, cukroví a dalších dobrot (i ostatním týmům DŮRAZNĚ doporučujeme nosit organizátorům podobné dobroty na ochutnání!!!). Sousedi z Řep a od Lukáše mají zatím po třech bodech a v lednu je čekají těžcí soupeři. Na konci tabulky jsou zatím dva nováčci – Bowle Klatovy se 2 body a Dvojkaři získali jedno historické vítězství tím nejtěsnějším poměrem 11-10.

  3. den - skupina "C"

  Karty ve skupině C jsou jasně rozdané. Nejlépe mají zimní Ubuligu rozehraní Bombardéři z Havlíčkova Brodu, Lipník a chrudimsko-pražští Hrr na ně. Řepy A a Petrovice (alias Dannyho parťáci) mají po 3 bodech, další dva týmy – Petank Praha A a Borovice mají po dvou bodech a jedno vítězství vybojoval Senior tým Praha 1 B. Popere se ještě někdo další o třetí postupové místo v lednovém termínu? Stát se může všechno, ale bylo by to překvapení.

  2. den - skupina "B"

  Velmi silný tým letos přivezlo na Ubuligu Lipsko. Zkušené hráče – Heiko a Franjo – totiž doplnili dva skvělí mladí střelci. Jeden z nich je úřadujícím mistrem Německa v kategorii kadet. Lipsko ani jednou nezaváhalo a výkony se zařadilo mezi největší favority osmého ročníku. Výborné odstartovali i Polabáci, kteří minulý ročník vynechali. Alena Vaníčková sestavila dvě zajímavé smíšené dvojice. Lysolaje a Kuličkový tým získali po čtyřech bodech, ale protlačit se mezi tři postupující nebude snadné. Ambice si totiž dělá i česko-německý nováček PC Egrensis. Nejmladší účastník 8.ročníku (spolu s Kamilou Tkadlecovou) Jirka Froněk přispěl k jednomu ze dvou bodů, získaných Petank Praha B a dvě výhry zaznamenaly i Řepy C. První bod získal Senior tým Praha 1 A a nikdo tedy nezůstal ve skupině B bez bodu.

  1. den - skupina "A"

  Válcovačky se letos opět pokusí dosáhnout až na vrchol zimní Ubuligy. V předchozích ročnících jim vždy něco málo chybělo ve finálových bojích. První hrací den jasně ukázal, kam míří tento tým s reprezentantkou Sylvou Mrázkovou a kapitánem Jirkou Froňkem, který pravidelně doplňuje Válcovačky o nejšpičkovější volné hráče z českého žebříčku. Skvěle odstartoval i Emil, který loni skončil na čtvrtém místě. Další pořadí je zatím velmi těsné. Skarabeus vybojoval čtyři vítězství, po třech získal silný tým Sahara Vědomice A, stále se lepšící Řepy B a bohemáci z Grébovky. Veselou čtyřku zaskočil čtvrtý spoluhráč, který se nedostavil a na soupisku se tak dostal člen výkonného výboru FIPJP, Karel Dohnal. Jeho výkony na hřišti však zatím zaostávají za perfektní organizací turnajů mistrovství světa. Na první vítězství si ještě musí počkat Senior tým Prahy 1 C.

  _________________________________

 • Do 9. ročníku Zimní UBULIGY 2019 / 2020 se přihlásilo 31 týmů, čímž se (skoro) naplnila kapacita UBULODROMU!

   

  Senior PC Praha 1 "A"

  Senior PC Praha 1 "B"

  Senior PC Praha 1 "C"

  SK Pétanque ŘEPY "VLCI"

  SK Pétanque ŘEPY "GPS"

  SK Pétanque ŘEPY "ŘEPÁCI"

  Leipzig

  Fabio Trampler, Heiko Trampler, Francisco Fernandes Torres, Sebastian Junique

  Emil, a.s.

  Pavel Kot, Jiřina Kotová, Ivana Dlouhá, Josef Kamaryt

  PC Egrensis

  Josef Kuchler, Roman Krassa

  Bowle Klatovy

  Kuličkáři

  Dvojkaři

  Sahara Vědomice "A"

  Sahara Vědomice "B"

  Hrrr na ně!

  Lenka Krejčínová, Leoš Krejčín

  Petank Praha "A"

  Petank Praha "B"

  PK Lysolaje

  Ivana Majerová, Josef Majer, Hana Bayerová, Milan Bayer, Josef Malý

  Borovice

  Eliška Borovičková, Olda Borovička

  Lukáš P13

  PC Sokol Lipník

  Petr Vavrovič

  UBU Únětice

  Petr Fuksa, Kamila Tkadlecová, Dana Tomášková, Milan Mikšovský, Pavel Palas

  Polabáci

  Alena Vaníčková, Jaroslava Škorničková, Josef Čihák, Rudolf Vaníček

  Scarabeus

  Pavel Dostál, Jan Maňák, Martin Jelínek, Ámos Rendjambe, Petr Škoda

  Sebranci

  Pavla Beranová

  Válcovačky

  Jiří Froněk

  Grébovka

  Mirek Kremlík

  Chemnitz

  Lišáci

  Vrchlabáci

  Mladí

  -----

 • 8. ročník Zimní UBULIGY 2018-2019 

  Autoři různí, čímž jim tu veřejně děkujeme :)